19 Nisan 2013 Cuma

MOSS FAKTÖR

Yeniden beni bişeyler yazmak için itekleyen şey demek Kate Moss.

Kate Moss İngiliz Vogue'unun Mayıs sayısında. Hem de Olimpos'un zirvesindeki diğer altın kızlarla beraber. Beyonce ve Stella Tenant.
Kıyafetlerin iştihamını saymazsak Kate Moss'u Corrine Day'in onu The Face için 20 küsur yıl önce çekmiş olduğu en yalın karelerdeki gibi görüyoruz. Açıkçası orda kıyafetlerin anlamı yok zaten, karşınızda duran kişi Kate Moss. İhtişam adında. İhtişam bakışlarda. İhtişam duruşta. Çabasız coolluk, çabasız zarafet. Karelere baktığımızda hala beyinden vurulmuşa dönüyoruz.

Gelelim bir de Carine Roitfeld'in son zamanlarda yaptıklarına. Tüm Harper's Bazaar edisyonlarında yayınlanan "2013 İlkbahar/ Yaz Koleksiyonları" çok konuşuldu. Hem zaten nasıl konuşulmasın? Bazaar'ın bugüne kadar kullanmadığı modeller ya da birçok edisyonun kullanamayacağı isimler tek bir sayıda tek bir editöryalde bir arada. Oysa ortaya çıkan iş Roitfeld yaratıcılığından çok uzakta. Hepsini toplasan bir Moss etmez. Kaldı ki prodüksiyonda Lara Stone ve Stephanie Seymour bile var. Belki de güzel bakmamızı sağlayan fotoğrafçı. Belki mi?

Gelelim Roitfeld'in bir diğer işi CR Fashion Book'a. Kabul ortaya çıkan iş Vogue'a yaptıkları kadar provokatif olmasa da sıradan moda karelerinden çok daha fazlasını sunuyor. Ancak ters giden bir şey var. Kemikleşmiş fanlar bile Carine'in bu işini beğenmiyor. Acaba kullandığı modellerin yüzde 99'ının no name olması buna bir neden olabilir mi diye düşünmeden edemiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder